Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Kwiecień 29, 2024, 20:31:56


 
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Shoutbox
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: LET THE WORLD BURN  (Przeczytany 8482 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« : Październik 25, 2011, 14:41:39 »

Solidne polskie grzańsko czyli team muzyków, którzy wypuszczają swoją muzę w różnych konfiguracjach personalnych i pod kilkoma szyldami :

MASSEMORD, FURIA, FDS, MOROWE, DUSZĘ WYPUŚCIŁ itd.

Ja ostatnimi czasy bardzo zasmakowałem w nowym krążku MASSEMORD 'The Madness Tongue Devouring Juices of Livid Hope' - jest to jeden długi track o potężnej atmosferze. Surowy sound, czasem jakiś klawisz i konkretne riffy. Rogaty z pewnością się ucieszył.

Polecam też MOROWE 'Piekło.Labirynty.Diabły' - mocno zróżnicowany materiał. Są tu zarówno ascetyczne, ostre akcje z cyklu 'black' jak i kompozycje, w których jest wiecej przestrzeni (a moim zdaniem nawet swego rodzaju zadumy). Intro i pierwsze riffy to moc, pieknie wprowadzają w świat tej dusznej, szalonej muzy.

Na stronce http://www.let-the-world-burn.org/main.html jest juz dostępny utwór 'trzęsienie nieba' zapowiadający nowy album FDS 'nagranie z muzyką naiwną'. Powolny, hiponotyczny odjazd, z atmosferą zwątpienia, zawodu i wściekłości. Troche zalatuje ścieżką dźwiękową do jakiegoś mrocznego kina.  Jak dla mnie cudo. A gdy wchodzą klawisze a potem trąbka to mam autentycznie ciary i tzw. 'zawiechę'. Dawno nie słyszałem czegoś tak szczerego i wymownego w metalowej estetyce.
Potęga ! Oby cały album był na podobnym poziomie.

Życzę miłych i owocnych w doznania odsłuchów, wszak zaczęła się złota polska...depresja Uśmiech
Zapisane

I don't know . . .
SleepLover
****
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 25, 2011, 19:59:52 »

Furię trochę kojarzę i lubię. Twój post nie zmotywuje do głębszego zapoznania się z ich twórczością, dzięki Chichot
Zapisane
Hajasz
Moderator
*****
Wiadomości: 372


Pięknie jest umierać dla Allaha !


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 25, 2011, 20:14:17 »

Polski black/death metal ciągle trzyma poziom. Co prawda nie jestem zwolennikiem jednoutworowych płyt ale twórczość Massemord, Furia, Morowe bardzo szanuję. Mi zaś wpadł w ręce nowy album Mussorgski - Chaos And Paranormal Divinity no i muszę przyznać, że to kawał niezłego industrialnego black/death metalu z doomowymi naleciałościami zwłaszcza, że minęło kupę czasu od wydania debiutu.   
Zapisane

Gdy jestem atakowany przez chrześcijan, z dumą odpowiadam.
Wasz Bóg został przybity do krzyża. Mój ma w ręce młot. Wnioski wyciągnijcie sami.
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Październik 28, 2011, 00:14:08 »

Fakt, Mussorgski jest spoko.
Zapisane

I don't know . . .
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Styczeń 27, 2012, 00:13:39 »

Wreszcie położyłem paluchy na FDS 'Nagranie z muzyką naiwną' !

Nie wiem jak opisać to cudo. Po prostu niesamowita muzyka oraz klimat. Wspomniany przeze mnie wcześniej utwór 'Trzęsienie nieba' zapowiadający ten album narobił mi smaku i okazało się, że to reszta płyty to nie koniecznie metal ale wciąż jest naprawdę GRUBO.

Polecam !
Zapisane

I don't know . . .
Hajasz
Moderator
*****
Wiadomości: 372


Pięknie jest umierać dla Allaha !


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Styczeń 27, 2012, 20:00:44 »

Na prawdę świetna płyta. Super, że takie rzeczy powstają u nas. Może trochę kuleje produkcja i brzmienie ale muzycznie rewelacja. Tak sobie spoglądam na tą scenę black metal z Katowic i okolic i widzę, że tam powstała istna wylęgarnia oryginalnych black metalowych projektów.
Zapisane

Gdy jestem atakowany przez chrześcijan, z dumą odpowiadam.
Wasz Bóg został przybity do krzyża. Mój ma w ręce młot. Wnioski wyciągnijcie sami.
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 16, 2012, 17:38:28 »

Seagulls Insane And Swans Deceased Mining Out The Void - dziś ponowna sesja z tym albumem i znów czapka spadła z głowy. Ale jadą !!

http://www.youtube.com/watch?v=cmxuHoLt-gU
Zapisane

I don't know . . .
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 01, 2013, 17:18:03 »

Nowy album MASSEMORD do odsłuchu

http://www.musickmagazine.pl/material,massemord---a-life-giving-power-of-devastation,687.html
Zapisane

I don't know . . .
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 19, 2013, 21:20:08 »

Album przesłuchany ok. 7 razy i stwierdzam, że panowie czeszą srogo ale i z klimatem !!
Zapisane

I don't know . . .
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Sierpień 24, 2013, 00:25:43 »

'W melancholii' słyszeli ? Ja po tym EP mialem spory odjazd emocjonalny. Po prostu OST do pewnych sytuacji/zdarzeń/przemyśleń.

Massemord 'A Life-giving Power of Devastation' - po poprzednim szalonym albumie panowie wrócili do struktury osobnych utworów, ale każdemu fanowi jadowitego black'u radzę posłuchać tej jechanki sam na sam, a każdy kumaty stwierdzi, że ta załoga robi KU KU jak tylko zechce.

MOROWE/NON OPUS DEI 'Dziwki dwie' - nie będę jeszcze nic zmyślać. Pierdyknę link do promo track'a i zainteresowani sobie stwierdzą : http://www.youtube.com/watch?v=GadeOm8TzQs
Zapisane

I don't know . . .
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Grudzień 06, 2013, 01:00:33 »

'Dziwki dwie' mam już w posiadaniu. Non Opus Dei dali 3 kawałki, Morowe podobnie. Pierwsza załoga zaatakowała bez litości. Agresja i zero żarcików. Morowe znów poczęstowali słuchaczy czymś nieco kosmicznym, nieco wariackim. Pojechane teksty, mocno odjazdowe brzmienie. Kto lubi zabawy nastrojami i metalem niechaj sobie obada. Jak dla mnie to płytka na medal. Na początek roku 2014 zapowiadany jest drugi pełny album Morowe pod tytułem ''S''. Czekam.
Zapisane

I don't know . . .
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Styczeń 17, 2014, 01:47:18 »

Macie tu od wuja stream najnowszej płyty MOROWE ''S''

http://www.musickmagazine.pl/material,morowe---s,1296.html
Zapisane

I don't know . . .
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Maj 13, 2014, 21:44:26 »

Kolejny księżyc na orbicie LTWB. Nieco pokręcony ale bardzo agresywny black metal z polskimi tekstami. Pięknie się tej płyty słucha, klimat smutny ale muza wspaniała.

Odraza ''Esperalem Tkane''

http://www.youtube.com/watch?v=TKC_-mYoOKk
Zapisane

I don't know . . .
Hajasz
Moderator
*****
Wiadomości: 372


Pięknie jest umierać dla Allaha !


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Maj 13, 2014, 23:23:32 »

O tak cholernie dobra to płyta. Chociaż reklamy obwieszczały coś bardziej niesamowitego to i tak jest to bez wątpienia
jedna z kandydatek do najlepszych płyt tego roku. Płyta trudna i ciężka ale muzyka przez duże M.
Jeżeli ktoś oczekuje radosnego grania i tupania nóżką przy tym to niech omija tę płytę z daleka.
Do mnie dopiero gdzieś po 4-5 przesłuchaniu zaczął docierać geniusz tej płyty.
"Tam, gdzie nas nie spotkamy" to absolutnie najlepszy numer, majstersztyk. Uff kocham takie płyty.
Zapisane

Gdy jestem atakowany przez chrześcijan, z dumą odpowiadam.
Wasz Bóg został przybity do krzyża. Mój ma w ręce młot. Wnioski wyciągnijcie sami.
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Maj 14, 2014, 22:36:57 »

No panie !!! Riffy, bębny i wokale to cudo. Wpierdol przyjęty z chorą przyjemnością.

Ja tak przy trzecim odsłuchu zaskoczyłem i teraz zarażam znajomych co lubią dobrą jatką Uśmiech
Zapisane

I don't know . . .
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Kontakt z administracją