Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 07, 2024, 22:11:04


 
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Shoutbox
Ankieta
Pytanie: Mój ulubiony utwór z "Sanatorium Altrosa" to:
Consider this: the true Meaning of Love (instr.) - 0 (0%)
Architecture II - 2 (12.5%)
Shave, if you love me (remix) - 2 (12.5%)
La Mort d'Arthur (instr.) - 3 (18.8%)
Consider this (orig. version) - 0 (0%)
The Conqueror Worm II (instr.) - 3 (18.8%)
In der Palästra (instr.) - 1 (6.3%)
Collision - 0 (0%)
Les Fleurs du Mal (instr.) - 0 (0%)
Bitter Sweet (instr.) - 0 (0%)
Consider this: the true Meaning of Love - 5 (31.3%)
Głosów w sumie: 16

Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Ulubiony utwór z "Sanatorium Altrosa"  (Przeczytany 11938 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Arek
Administrator
*****
Wiadomości: 93



Zobacz profil WWW
« : Październik 11, 2008, 19:21:15 »

Pierwsza ankieta na forum. Ciekaw jestem co wam się najbardziej podoba w Sanatorium.

Ja zaznaczyłem "Shave, if you love me (remix)" - lubię takie utwory w stylu elektronicznym.
Zapisane
Belladona
*
Wiadomości: 6


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Październik 12, 2008, 10:29:46 »

Dlaczego tylko jeden? Cała płyta jest cudowna Chichot

Ale ok, skoro trzeba wybrać jeden, to wybieram the conqueror worm Uśmiech
Zapisane
SleepLover
****
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Listopad 01, 2008, 14:36:56 »

"Consider this: the true Meaning of Love" - absolutne cudo moim zdaniem, tekst świetny i muzyka też.
remiks "Shave, if you love me" też jest ok, ale wydał mi się jakiś taki... niepełny.
Zapisane
Arek
Administrator
*****
Wiadomości: 93



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Listopad 01, 2008, 22:28:43 »

Rzeczywiście, może "Shave, if you love me"  to nie jest jakieś cudo, ale dawno na płycie Sopor Aeternus nie było utworu tak elektronicznego, więc pewnie dlatego szczególnie wpadł mi w ucho.

Jeśli miałbym na chwilę zapomnieć o mojej słabości do elektronicznych dźwięków, to wybrałbym coś z "Consider this: the true Meaning of Love", "Architecture II" lub "The Conqueror Worm II".

SleepLover: Od kiedy słuchasz Sopor Aeternus? Jak to się zaczęło? Zachęcam do napisania czegoś o sobie w dziale "Przedstaw sięMrugnięcie
pozdrawiam
Zapisane
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Listopad 03, 2008, 19:06:52 »

In der Palästra (instr.) - ten utwór to cudo.
Zapisane

I don't know . . .
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Listopad 14, 2008, 23:06:30 »

Przed chwilą zakończyłem seans z 'Sanatorium Altrosa' i stwierdzam, iż 'The Conqueror Worm II' to również świetna kompozycja. Atmosfera tego utworu zmiotła mi beret.
Zapisane

I don't know . . .
L.B.
**
Wiadomości: 44


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Listopad 21, 2008, 12:19:13 »

Mój wybór to "Consider this: the true Meaning of Love" - tekst i muzyka idealnie się komponują, przy czym żaden z tych elementów nie ma przewagi nad pozostałym (ale to u Anny akurat reguła), całość brzmi ślicznie i jest najlepszym, wg mnie, uwtorem na Sanatorium, które samo w sobie jest niestety troszeczkę wtórne.
Zapisane

Only the shallow know themselves.
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Listopad 28, 2008, 01:52:37 »

^ Przecież to nie jest regularny album tylko płyta z alternatywnymi wersjami znanych już słuchaczom kompozycji. Wtórność była nieunikniona Uśmiech
Zapisane

I don't know . . .
L.B.
**
Wiadomości: 44


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Listopad 28, 2008, 16:33:57 »

Chyba jednak wolałabym nową regularną płytę. Mam nadzieję, że już wkrótce się pojawi. Chociaż pod względem "gadżeciarskiej" otoczki Sanatorium jest bardzo mrrrr.
Zapisane

Only the shallow know themselves.
Hajasz
Moderator
*****
Wiadomości: 372


Pięknie jest umierać dla Allaha !


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Styczeń 17, 2009, 21:30:58 »

Ja osobiście nie lubię wybierać tzw best of z każdej płyty chociaż wiele płyt zawiera tzw wypełniacze aby wydłużyć czas trwania albumu. Generalnie Sanatorium jak ktoś pisał wyżej nie jest nowym krążkiem ale płytą z nowymi wersjami (przeważnie instrumentalnymi) starych utworów i odwrotnie kiedy pierwowzór był utworem instrumentalnym na tym krążku jest z wokalem. Nie mniej w przypadku tego rodzaju płyt najważniejsza jest spójność albumu a tego ja nie mogę mu odmówić. Oprawa graficzna, zdjęcia i opisy idealnie komponują się z atmosferą płyty. Nie mam ulubionego utworu ale całość jako wydawnictwo oceniam na dobry z plusem.
Zapisane

Gdy jestem atakowany przez chrześcijan, z dumą odpowiadam.
Wasz Bóg został przybity do krzyża. Mój ma w ręce młot. Wnioski wyciągnijcie sami.
Frank
**
Wiadomości: 48



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #10 : Styczeń 21, 2009, 20:51:35 »

La Mort d'Arthur <--- z obecnych tutaj... ale wole wersje nie instrumentalną
Zapisane

Bo nigdzie mu
Nie błysł kraj snu ?
Rojone Eldorado!
Natalia
**
Wiadomości: 46

Your name like ice into my heart...


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Marzec 04, 2009, 23:04:11 »

Wybraliśmy z moim narzeczonym (a właściwie on mi to zasugerował) In Der Palestra (wersję instrumentalną) jako pierwszy taniec na naszym ślubie. Uważamy, że to cudowny utwór.
Zapisane
Black Bird
Moderator
****
Wiadomości: 195


We are, we are, we are "the Jugglers of Jusa"


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : Marzec 05, 2009, 05:42:07 »

"In Der Palestra" jako pierwszy taniec na ślubie ? Czemu nie ....A na jakiś pogrzeb zawsze można Goat puścić Uśmiech Ale ten Sopor uniwersalny Mrugnięcie
Zapisane

From far beyond the veil of sleep some tune, never before heard, is travelling on a fragile breath, to shake my frozen world...
Butterfly
****
Wiadomości: 119



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Marzec 05, 2009, 10:34:16 »

Sopor rzeczywiście nadaje się na wszelkie okazje Duży uśmiech Romantyczny taniec na ślubie przy "In Der Palestra", nieziemsko! Natalio, gratuluję znakomitego wyboru! Uśmiech Słucham właśnie płyty ?Voyager ? The Jugglers Of Jusa? i pomyślałam, że do walca nadaje się "The inexperienced Spiral Traveller", a ?Ein freundliches Wort hat meine Seele berührt? jest świetne do menueta Uśmiech Ale zastanawiam się, czy któraś piosenka z repertuaru Sopora byłaby dobra do tanga? Uśmiech
Zapisane

Denn Euer Lied erfüllt mein Herz,
Weiss ich auch nicht warum...
Natalia
**
Wiadomości: 46

Your name like ice into my heart...


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Marzec 05, 2009, 10:38:18 »

Nie wiem, jak tango, bo szczerze mówiąc nie znam się zupełnie na tańcu i będziemy się musieli wysilić z tym naszym występem. Ale co do płyty Voyager to utwór Feralia Genitalia jest... genialny, naprawdę świetny.
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Kontakt z administracją