Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 02, 2024, 18:15:44


 
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Shoutbox
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Dobra płyta !  (Przeczytany 18783 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Hajasz
Moderator
*****
Wiadomości: 372


Pięknie jest umierać dla Allaha !


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Marzec 06, 2011, 17:49:06 »

MIKE OLDFIELD - The Songs Of Distant Earth
MIKE OLDFIELD - Tres Lunas
MIKE OLDFIELD - Voyager
Das Ich - Anti'christ
L.U.C. - 38-89
TRIANGULAR ASCENSION - Leviathan Device
ZETAZEROALFA - Disperato Amore
Zapisane

Gdy jestem atakowany przez chrześcijan, z dumą odpowiadam.
Wasz Bóg został przybity do krzyża. Mój ma w ręce młot. Wnioski wyciągnijcie sami.
b@rt
*****
Wiadomości: 418


Sleep brings no joy to me


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Marzec 06, 2011, 21:14:35 »

heh Chichot  ja ostatnio zaliczyłem mini-maraton z BAD SECTOR i przeleciałem przez Ampos // Plasma // Polonoid // The Harrow // CMASA. I już cieszę się na myśl o marcowym wznowieniu po latach Transpondera. Polonoid w wersji z dodatkowym CD dosłownie w ostatni piątek pożyczyłem znajomemu, który znienacka się strasznie tym podjarał. Dla mnie projekt absolutnie wyjątkowy zaraz obok SOPOR AETERNUS choć te dwa muzyczne [wszech]światy dzieli właściwie chyba. Wszystko. Mrugnięcie

PS o ku..a jake faux pas!! znajomemu oczywiście pożyczyłem Kosmodrom z dodatkowym dyskiem a za Polonoid w takiej wersji [tzw. BADBOX Edit] to raczej dałbym sie pokroić bo takowego nie posiadam... Płacz
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 09:04:26 wysłane przez b@rt » Zapisane

Because I just cannot bear the foul and blasphemous thought
that involves getting slain by some filthy amateur's hands.
Hajasz
Moderator
*****
Wiadomości: 372


Pięknie jest umierać dla Allaha !


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Marzec 07, 2011, 01:39:27 »

Hej B@rt szczerze dopiero niedawno odkryłem Bad Sector no i powalił mnie na kolana. Możesz polecić szczególnie jakieś płyty z ich dyskografii ?
Ja mam Kosmodrom, The Harrow i Quaternion.
Zapisane

Gdy jestem atakowany przez chrześcijan, z dumą odpowiadam.
Wasz Bóg został przybity do krzyża. Mój ma w ręce młot. Wnioski wyciągnijcie sami.
b@rt
*****
Wiadomości: 418


Sleep brings no joy to me


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Marzec 07, 2011, 09:25:36 »

ale mnie chłopaku rozmarzyłeś Uśmiech ... mmm... poznać BAD SECTOR raz jeszcze  Z politowaniem ... obok SOPOR to chyba jedyna kapela w moich zbiorach z którą zapamiętałem datę swojego pierwszego razu - niezapomniany 31.12.1996r. ahhhh... To była płyta AMPOS bo... w tamtych czasach nie mogła byc inna  Mrugnięcie Na tamten moment BS miał tylko 3 wydawnictwa "Ze" [wydany tylko na MC]; wspomniany "Ampos" [pełnoprawny długogrający debiut] i 2-utworową Epke "Jesus Blood" [piękna polecam]
Co do Twojego pytania: WSZYSTKO bo to ten koleżka nie nagrał w swojej karierze słabego utworu, a tym bardziej płyty [choć by być szczerym mi trochę mniej leżą Vacuum Pulse/ Idio:Blast/ czy Quaternion Niezdecydowany ].
Kosmodrom jest bardzo wyjątkowy [zupełnie inne brzmienie] w twórczości Massimo Magriniego ale rozpieprza po całości, w tym samym roku BS zaskoczył także płytą Reset na której pojawił się po raz pierwszy na przestrzeni całego dzieła rytm/beat. W ostatnich latach Massimo lubi zaskakiwać - np w 2009 najbardziej organiczne nagranie C.M.A.S.A. [bardzo polecam bedąc cały czas pod wrażeniem efektu świeżości tego materiału]. Poza tym moja wczesniejsza wypowiedz na temat mini-maratonu wskazuje na co mozna zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Ciekawy jest też podwójny zbiór rzadkich nagrań [haha Chichot które nagrania Massimo nie są rzadkie?] wydanych pod tytułem Storage Disk I/II... mogę wymieniać i wymieniać bo....  Duży uśmiech powaliło Cię na kolana? no to sam wiesz dlaczego
POZDRO  Duży uśmiech

 Duży uśmiech hahaha mała modyfikacja bo właśnie to: http://porcys.com/Reviews.aspx?id=1430  znalazłem. Prawde powiedziawszy to wkurwia mnie niezmiernie nowy redakcyjny narybek [mam na myśli całe nowe pokolenie] na tym portalu [polot już nie ten], recenzja takiego albumu to też TU nie wypada, ale przyznaję ta recka... jest świetna  Chichot Właśnie sobie przypomniałem że dziś PREMIERA więc nie wiem jak wy ale ja i tak [od dłuzszego czasu ostrzę sobie zęby na to cudo!] Język
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 09:41:59 wysłane przez b@rt » Zapisane

Because I just cannot bear the foul and blasphemous thought
that involves getting slain by some filthy amateur's hands.
Hajasz
Moderator
*****
Wiadomości: 372


Pięknie jest umierać dla Allaha !


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Marzec 08, 2011, 01:29:50 »

Dzięki B@rt za info. Burzum - Fallen bardzo mi podeszło nawet lepiej niż Belus. Co prawda początkowo miałem obawy ze względu na okładkę ale generalnie płyta jest bardzo dobra. Przed ostatni utwór to po prostu miazga. Szkoda, że Krzychu obrał taką ścieżkę swego życia bo utraconych lat nie da się nadrobić. Ale cóż za rok pewnie będzie kolejna płyta.
Zapisane

Gdy jestem atakowany przez chrześcijan, z dumą odpowiadam.
Wasz Bóg został przybity do krzyża. Mój ma w ręce młot. Wnioski wyciągnijcie sami.
b@rt
*****
Wiadomości: 418


Sleep brings no joy to me


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Marzec 08, 2011, 20:06:32 »

Nie ma za co. Cała przyjemność po mojej stronie Uśmiech Ja o BAD SECTOR mogę bez końca nawijać, robić sesje, wspólne odsłuchy [parę osób to przeżyło Duży uśmiech], tak już mam. Z SOPOR podobnie zresztą Chichot, a co do BURZUM - Twoja rekomendacja jeszcze bardziej zaostrza mi apetyt... Uśmiech
Zapisane

Because I just cannot bear the foul and blasphemous thought
that involves getting slain by some filthy amateur's hands.
Hajasz
Moderator
*****
Wiadomości: 372


Pięknie jest umierać dla Allaha !


Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Marzec 17, 2011, 23:36:48 »

B@rt przeklinam Cię. Nie mogę się uwolnić od muzyki Bad Sector. Rewelacja zwłaszcza Reset i Storage Disk 1 i 2. Na dniach jeszcze poobcuję z C.M.A.S.A.
W międzyczasie na kolana rzucił mnie pozytywnie polski Metamorfrozen - Antarctica. Super płyta tylko cholernie robi się zimno podczas słuchania.
Zapisane

Gdy jestem atakowany przez chrześcijan, z dumą odpowiadam.
Wasz Bóg został przybity do krzyża. Mój ma w ręce młot. Wnioski wyciągnijcie sami.
b@rt
*****
Wiadomości: 418


Sleep brings no joy to me


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Marzec 18, 2011, 00:40:29 »

B@rt przeklinam Cię. Nie mogę się uwolnić od muzyki Bad Sector.

...no właśnie tak czuję że mnie coś pomiziało po plecach, a to ta klontfa była. Duży uśmiech
A tak poza tym to nie ma za co. Cała przyjemność po mojej stronie Uśmiech Ja o BAD SECTOR mogę bez końca nawijać...plepleplepleple [eee deja vu?] Chichot

Reset zrobił na mnie kolosalne wrażenie bo poznałem go w dacie premiery a więc już bardzo dużo wydawnictw BS miałem w tym momencie za sobą i takie beatowe podejście do tematu po prostu musiało znokautować.
"100rejdże" też są fajne bo pozwalają się zorientować jak można na wiele sposobów potraktować od strony kompozycyjnej bardzo hermetyczną wydawałoby się estetykę. To jest jak maraton przez lata twórczości Massimo - takie z lekka mówiąc kompendium.
CMASę trzeba szybko nadrobić bo to też zupełnie nowe podejście do tematu...
Natomiast nie znam Twojej opinii odnośnie The Harrow a pisałeŚ że masz. Ja np mogę tu przytoczyć taką anegdotkę związaną z tym albumem i dniem 11.09.2001r. Otóż album ten dostałem w swoje łapki 12.09.2001 kiedy w TV nie puszczano nic innego jak tylko manewr parkowania samolotu w oknie biurowca - wrażenie z obrazu TV z wyłączonym dźwiękiem i pierwszym utworem z płyty [zwłaszcza ta końcówka kiedy wszystko siada] O KUR.. TO JEST DOPIERO BEZCENNE. [choć jeśli chodzi o 11.09.2001 i rzeczy okołoambientowe to ten jegomość mógłby się policytować na wrażenia: http://www.porcys.com/Reviews.aspx?id=483 (zwłaszcza akapit 4)]

Back to BadSector -> koniecznie sprawdź Polonoid! Apogeum starego stylu, choć co do Ampos to też nie wierzę że sam Massimo to napisał. Na pewno dostał te nagrania od jakiejś obcej rasy i opublikował jako swoje Duży uśmiech

Pozdro. I nie przeklinaj tyle Duży uśmiech
Zapisane

Because I just cannot bear the foul and blasphemous thought
that involves getting slain by some filthy amateur's hands.
Hajasz
Moderator
*****
Wiadomości: 372


Pięknie jest umierać dla Allaha !


Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : Marzec 18, 2011, 01:08:25 »

Oj The Harrow jest miazgą. Począwszy od okładki a na dźwiękach kończąc. Kocham taki właśnie ambient z jednej strony mroczny i ponura a zarazem z drugiej kiedy są mądrze wplecione sample, po których mam dreszcze na plecach. Dla mnie ta płyta jest jak następny dzień po ataku nuklearnym.
Polonoid nie słyszałem. Kurde czego tam mam się spodziewać ?
Zapisane

Gdy jestem atakowany przez chrześcijan, z dumą odpowiadam.
Wasz Bóg został przybity do krzyża. Mój ma w ręce młot. Wnioski wyciągnijcie sami.
b@rt
*****
Wiadomości: 418


Sleep brings no joy to me


Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Marzec 18, 2011, 08:34:48 »

a którą wersję The Harrow posiadasz "zieloną" czy "szare" reissue z dwoma bonusami? [vide topic Magia pierwszych wydań Niezdecydowany] Ja mam tą pierwszą a druga też mnie kusi bousami...

Polonoid jest cholernie uniwersalny, cięzko go opisać czy interpretować, cóż z tego że napiszę że jest to idealna harmonia ambientu industrialu i noise -> tak jest w przypadku każdego wydawnictwa Massim'iego - każde to genialnie przyrządzony kocioł dźwięków.
Natomiast zachodzę w głowę ile czasu będziesz się podnosć psychicznie po takich perłach jak Twistor Methods czy Spontaneous Reduction... Polonoid jest wspaniały, oderwany od rzeczywistości, kontekstów, ideologii...GENIALNE.
Zapisane

Because I just cannot bear the foul and blasphemous thought
that involves getting slain by some filthy amateur's hands.
Hajasz
Moderator
*****
Wiadomości: 372


Pięknie jest umierać dla Allaha !


Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Marzec 19, 2011, 18:42:06 »

Mam pierwsze wydanie The Harrow. Z tego co zauważyłem to drugie wydanie ma jeden dodatkowy utwór. Generalnie cieszy mnie to, że płyty Bad Sector można kupić za normalne pieniądze no może za wyjątkiem Kosmodrom, który kosztuje trochę ponad stówkę.
Zapisane

Gdy jestem atakowany przez chrześcijan, z dumą odpowiadam.
Wasz Bóg został przybity do krzyża. Mój ma w ręce młot. Wnioski wyciągnijcie sami.
b@rt
*****
Wiadomości: 418


Sleep brings no joy to me


Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Marzec 19, 2011, 19:05:21 »

naprawde Kosmo tyle kosztuje? Ja płaciłem za niego bardzo rozsądne pieniądze a później kupując wersję z dodatkowym CD w rageineden popchnęli mi to za 85zł i faktycznie była to moja najdroższa płyta BS.
Zapisane

Because I just cannot bear the foul and blasphemous thought
that involves getting slain by some filthy amateur's hands.
Hajasz
Moderator
*****
Wiadomości: 372


Pięknie jest umierać dla Allaha !


Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : Marzec 19, 2011, 19:40:11 »

Nie wiem jak z pierwszymi płytami bo na ebayu nie ma ich ale generalnie chyba źle nie jest.
O tak dzięki chłopakom z WOP udało mi się nabyć wiele trudno dostępnych płyt za całkiem rozsądne pieniądze.
Z resztą po dziś dzień Marcin śle mi listę żadkich tytułów, które będzie miał a nie bedą wystawiane w sklepie.
Zapisane

Gdy jestem atakowany przez chrześcijan, z dumą odpowiadam.
Wasz Bóg został przybity do krzyża. Mój ma w ręce młot. Wnioski wyciągnijcie sami.
Hajasz
Moderator
*****
Wiadomości: 372


Pięknie jest umierać dla Allaha !


Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Kwiecień 09, 2011, 12:26:58 »

Hej B@rt a masz może to wydawnictwo Bad Sector - Sound Sources ?
Zastanawiam się co to jest bo utwory ? po parę sekund.
A 7 kwietnia wyszła nowa płyta Bad Sector - Chronoland
http://www.discogs.com/Bad-Sector-Chronoland/release/2814664
Zapisane

Gdy jestem atakowany przez chrześcijan, z dumą odpowiadam.
Wasz Bóg został przybity do krzyża. Mój ma w ręce młot. Wnioski wyciągnijcie sami.
b@rt
*****
Wiadomości: 418


Sleep brings no joy to me


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Kwiecień 09, 2011, 17:32:36 »

co do SS - było [może jest? nie sprawdzałem] swego czasu do pobrania lub odsłuchu [nie pamiętam Mrugnięcie] na stronie samego BAD SECTOR i... nie było na czym ucha zawiesić. Podobnie jak w przypadku Quaternion [4me exclusively ov coz]. Chociaż SS nawet z tego co pamiętam nie próbowało udawać utworów, to był jakby... bardzo skromny zbiór sampli/źródeł dźwięku stosowanych przez Massimo. Jeśli nawet nie to ja właśnie tak go postrzegałem i to mnie jeszcze bardziej do tego materiału zniechęcało. O wiele lepiej prezentuje się w tym względzie Raw Data:
http://www.discogs.com/Bad-Sector-Raw-Data/master/323987

 - nie mam ale sprawdziłem skrawki na tronie wytwórni:
http://www.taalem.com/alm71.htm

Massimo w ogóle ostatnio nam się rozkręcił: 1. wznowienie Transponder - mam nadzieję że wkrótce trafi do Polski; 2. w/w Raw Data + 3. PRZEDE WSZYSTKIM wspomniany przez Ciebie PREMIEROWY Chronoland - hmmm wczoraj znalazłem go na discogs.com i tam jest faktycznie 7.04.2011 ale mi o wiele bardziej podoba się data podawana na stronie labela: http://www.loki-found.de/ byłoby miło gdyby Massimo zrobił mi prezent na 34 urodziny hahaha Duży uśmiech
Zapisane

Because I just cannot bear the foul and blasphemous thought
that involves getting slain by some filthy amateur's hands.
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Kontakt z administracją