Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Maj 05, 2024, 08:19:01


 
 
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Shoutbox
Strony: 1 [2] 3 4 ... 16
  Drukuj  
Autor Wątek: A.V.C.  (Przeczytany 52134 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Natalia
**
Wiadomości: 46

Your name like ice into my heart...


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : Marzec 05, 2009, 09:29:05 »

Trochę mi się smutno zrobiło, gdy przeczytałam ten wywiad, w którym Anna mówiła o fanach Cure, bo ja do nich należę, ale nie uważam, żeby Cure był zespołem gotyckim, fakt faktem, że ludzie go słuchający często kojarzą się z tą kulturą, ale nie są to - raczej, zwykle, bo pewnie i zdarzają się i tacy - emo dzieci, czy inni pseudogoci. Przynajmniej ja się z takimi nie spotkałam.

To znaczy powiem tak - byłam długi czas wielką fanką The Cure, ale gdy usłyszałam Sopor Aeternus, to nawet The Cure już nie było takie samo...

Druga sprawa, o której chciałam napisać, to trio -muzyka, tekst, głos. Ja trochę inaczej widzę twórczość Sopor Aeternus. Dla mnie to: muzyka, tekst i interpretacja. Pewnie z punktu widzenia Anny interpretacja to właśnie głos i jego modulacja, natomiast ja widzę to bardziej, jako właśnie interpretację, konkretyzację, dopełnienie swojego własnego utworu. Według mnie ta trójka jest w idealnej harmonii. Zresztą tak samo, jak dawkowanie piękna i przerażenia w całej twórczości artystki.

edytuję: i jeszcze jedno. Bardzo duże wrażenie na mnie sprawia również styl Anny, zarówno w piosenkach, jak i w wywiadach, których udziela. Miło poczytać coś, co jest napisane dobrym językiem, bardzo odpowiada mi również poczucie humoru i sarkazm, nawet w tym fragmencie o Cure'each.
 I w tym momencie żałuję, że nie znam niemieckiego niestety, bo czytać tekst, a czytać tłumaczenie to dwie zupełnie różne rzeczy.

I to wszystko, co napisałam powyżej - oczywiście założywszy, że Sopor Aeternus to jedna osoba, a nie jakiś duży projekt muzyczny (jak gdzieś przeczytałam).
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2009, 09:40:07 wysłane przez Natalia » Zapisane
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Sierpień 13, 2009, 22:55:21 »

Nie wiem czy wklejam to we właściwym temacie ale sądzę, że sprawa jest warta uwagi :

http://www.soporaeternus.de/Nox.html

ODŚWIEŻONA STRONKA !!!
Zapisane

I don't know . . .
Arek
Administrator
*****
Wiadomości: 93



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #17 : Sierpień 13, 2009, 23:54:47 »

Jakieś nowe zdjęcie albo coś mogliby wrzucić... Uśmiech

ale dobrze, że chociaż taki znak "życia". 

+ http://blogs.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendId=277399870&blogId=505241574
Zapisane
SleepLover
****
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Sierpień 14, 2009, 11:54:08 »

notka na blogu - cudowna, to niesamowite czytać coś, co Anna napisała. i strona tez piękna!
Zapisane
L.B.
**
Wiadomości: 44


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Sierpień 14, 2009, 21:15:35 »

Anna jest bardzo słodkim i rozczulającym stworzeniem.
Zapisane

Only the shallow know themselves.
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Sierpień 19, 2009, 22:07:36 »

Jest jedno małe nowe foto - A.V.C. w łazience.
Taki bajer Uśmiech
Zapisane

I don't know . . .
Butterfly
****
Wiadomości: 119



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #21 : Sierpień 20, 2009, 18:34:38 »

A gdzie można znaleźć to foto?
Zapisane

Denn Euer Lied erfüllt mein Herz,
Weiss ich auch nicht warum...
SleepLover
****
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Sierpień 20, 2009, 20:56:33 »

http://www.soporaeternus.de/Ex_Tubam.html tu je widać, nigdzie innej go nie znalazłem. i w ogóle to trochę inaczej ta strona wygląda, doszły czaszki i jakieś takie metalowe... i chyba będzie więcej zakładek, bo zostało kilka Xsów pustych.
Zapisane
Butterfly
****
Wiadomości: 119



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #23 : Sierpień 21, 2009, 19:38:17 »

Foto nieziemskie Uśmiech
A jeśli chodzi o iksy, to mam nadzieję, że nie trzeba będzie rozwiązywać równań, żeby zobaczyć, co się pod nimi kryje xD
Zapisane

Denn Euer Lied erfüllt mein Herz,
Weiss ich auch nicht warum...
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : Sierpień 23, 2009, 14:19:12 »

^ Element łamigłówki byłby ciekawym urozmaiceniem stronki Uśmiech
Zapisane

I don't know . . .
Butterfly
****
Wiadomości: 119



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #25 : Sierpień 24, 2009, 18:49:16 »

Anna już układa dla nas zagadkę. Podobno kryminalną i trzeba będzie odgadnąć, kto zabił.
Zapisane

Denn Euer Lied erfüllt mein Herz,
Weiss ich auch nicht warum...
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #26 : Październik 27, 2009, 23:32:36 »

Zagadka sradka. Lepiej piszcie, internetowi grzebacze, jakie macie wieści w kwestii nowej płyty !
Zapisane

I don't know . . .
Arek
Administrator
*****
Wiadomości: 93



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #27 : Październik 28, 2009, 21:56:12 »



Szkoda, że wiadomości o nowościach nie są jakoś lepiej dystrybuowane - jestem zapisany na maillistę, subskrybuję kanał bloga, a nigdzie nie było informacji o tym...

..całe szczęście, że Void napisał na forum ; )

"The Goat... And Other Re-Animated ..."
http://www.infrarot.de/sopor-aeternus/the-goat-and-other-re-animated-/2004930

Nie na to czekałem, ale co zrobić : )
Zapisane
SleepLover
****
Wiadomości: 133



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Czerwiec 23, 2010, 16:41:05 »

po przeczytaniu nowego wpisu na blogu myspace (dzięki, Arku!) zbieram szczękę z podłogi. najpierw zdjęcie - nieprzerobione, naturalne. dalej treść - nie wiem co powiedzieć. Anna Varney Cantodea pisząca o chorobie swojej matki? po raz kolejny wyłania nam się nowy obraz Anny, zupełnie inny od poprzednich, bardziej ludzki. (zwróćcie uwagę na to, jak naturalnie wygląda dłoń Anny na zdjęciu - strasznie mnie to poruszyło)
nie rozumiem tylko fragmentu:
"as my mother is slowly dying, I am confronted with these two topics again." odnośnie seksu i śmierci (śmierci matki konkretnie). pewnie dowiemy się po przesłuchaniu płyty.
Zapisane
Void
*****
Wiadomości: 395



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : Lipiec 02, 2010, 00:46:46 »

Wcześniej widzieliśmy AVC bardziej jako artystę ukrywającego się w pewnym koncepcie.
Wpis o śmiertelnie chorej matce ukazuje nam normalną osobę, która cierpi w obliczu nieszczęścia dotykającego najbliższej osoby. Cytując THIS MORTAL COIL - 'It will end in tears'.
Smutna sprawa.
 
Zapisane

I don't know . . .
Strony: 1 [2] 3 4 ... 16
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.8 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Kontakt z administracją